| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ce ar trebui sa se intample ca sa se desfiinteze ANAF-ul?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

ANAF-ul nu poate fi desfiintat complet. Orice stat de drept are servicii similare, de ex. in SUA exista IRS.

Bula
| Bula a răspuns:

Re-intoarcere in epoca de piatra cioplita.

| gabicoo a răspuns:

Ar trebui ca toți oamenii să devină, peste noapte, cinstiți și curați ca lacrima.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa dispara statul roman.

| johnnny123 a răspuns:

Indiferent ce nume ar purta acesta (ANAF, IRS, etc), orice țară, orice societate organizată, are un organ de colectare a taxelor și impozitelor. Altfel nu are cum să funcționeze. Dacă nimeni nu mai contribuie cu bani pentru proiecte comune, atunci nu mai ai civilizație.

Ca să nu mai existe un astfel de organ, ar trebui să nu mai existe un stat și o societate organizată.

| islogan a răspuns:

Sula stie