| vladg8 a întrebat:

Ce business-uri pot incepe de pe la 14 ani? Ceva simplu să aducă și câțiva bănișori dar sa nu investesc mai deloc

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Stand de limonadăhappy

| mODIN a răspuns:

Sincer, nimic. Chiar si daca erai major, fara sa investesti nimic, nu ai ce sa-ti deschizi (chestii precum dropshipping sun vrajeala oricum, nu a mai facut de 20 de ani nimeni bani din asa ceva), dar nici varsta nu te ajuta. Daca ai nevoie de bani, incearca sa vezi daca te ia vreun restaurant ca ospatar. In afara de asta, optiuni nu prea ai.

| MistarGoGu a răspuns:

Oficial NIMIC ca ești minor! Orice ai face trebuie sa dai bon fiscal sau factura!
Doar dacă ai rude majore cu firma pe numele lor sa dea ei bon sau factura pentru tine!
Aveam un prieten prin anii 2000 cam de vârsta ta care picta și făcea pe calculator afise, postere și alte chestii cu reclame! Era o doamna în bloc care avea firma! Le cumpăra ea de la băiat făcea factura și împărțeau banii!

| MistarGoGu a răspuns:

O sa ai și timp de afaceri! Intai pui mana pe carte și înveți ceva economie și antreprenoriat! Găsești pe net resurse GRATIS câte vrei carti în format PDF! Le descarci pe laptop, calculator sau telefon și înveți!