| SmallStep a întrebat:

Ce este un refuz la plata?
Suportul Banca Transilvania a facut in numele meu o astfel de cerere, dupa ce mi s-a virat in cont o suma de bani, apoi a fost retrasa instant de catre un vanzator (suma reprezinta un retur facut de mine).
Angajata B.T. a spus ca dupa acest refuz la plata banii mi se vor vira in cont in cateva zile.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Refuzul de plata inseama cu nu se plateste (o suma pretinsa).
Probabil, retragerea sumei s-a cerut intr-un alt cont decat cel a platitorului original sau retragerea nu a fost justificata.

| Yaesmin a răspuns:

Poți să îți iei țeapă.

| eliancodrut a răspuns:

S-a virat gresit o suma si s-au facut demersurile de returnare a sumei celui care a facut plata gresit.