| Amiiiutzza a întrebat:

Ce facultate trebuie sa dau ca sa fiu business woman de machiaje?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Business woman de machiaje" = o fepeie cu pregatire in machiaje, care-si face /lucreaza la o afacere.
Machiatoare poti fi dupa un curs de calificare de cosmetician, dupa terminarea celor 10 clase oligatorii. Cursul poate fi si "la locul de munca", in cadrul unei firme acreditate (de Ministerul Muncii si Ministerul Invatamantului).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intai sa ne explici ce e aia "business woman de machiaje"

| johnnny123 a răspuns:

Judecând după "maturitatea" întrebării, probabil mai ai ani buni până la facultate...

Deci nu e cazul să te preocupe încă. Îți vei mai schimba planul de o sută de ori până atunci.

| ProExpert12 a răspuns (pentru johnnny123):

Dc *** judeci doar după întrebare? Ești ridicol vere

| depression17 a răspuns:

Business woman? Spune pe romaneste ca vrei sa lucrezi ca manichiurista, ca la cum ai adresat intrebarea zici ca tu ocupi cine stie ce job important