| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de cursuri trebuie sa urmez pentru a deveni politist?
Si trebuie sa am si bac-ul luat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cursurile depind de ce vrei sa ajungi. Daca vrei ofiter trebuie sa faci Academia de Politie, daca vrei agent trebuie sa faci o scoala de agenti.
Pentru ambele trebuie bacalaureatul si sa reusesti la admitere.

2 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Trebuie să faci 12 clase, iei bacul şi te duci la facultate: Academia de poliţie.
Îţi trebuie să şti româna, engleza şi istorie.
Succes!

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Trebuie sa ai si bac-ul luat si sa mergi la academia de politie