| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce inseamna pentru voi talent intr-o afacere? Din moment ce te atrage o pasiune sau chiar o afacere,cum aflii daca si talent la acea afacere? Pe mine mereu m-au atras animalelele,in special gainile si caprele,si mai ales restaurantele luxoase si linistite si vreau sa construiesc un restaurat arabesc cu mancare picanta si gutoasa dar si cu diferite sortimente arabesti si romanesti.Dar mi-e frica sa nu am talent la acest lucru, mi-e frica sa fiu doborat de neincredere.Cand voi incepe sa actionez in afacere, credeti ca talentul va conta sau numai inteligenta si priceperea?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal mias deschide un service de calculatoare dar
NU AM BANII, exprienta se invata totul e sa ai scoala vietii, sa te duca capul, sasi placa ceea ce faci, sa ai angajati seriosi, sa stti sa te promovezi bine este extrema de importanta promovarea eu as muri de foame fara promovare eu bag vreo 220 de ron per luna pe promovare pe luna e o mica afacere desigur nu-i afacere da e ceva, desigur eu as vrea sa invat cat mai mult si sa ma duc in Germania, nici cu mancarea nu-i rau da ai cocurenta mare in timp ce domeniul IT e viitorul, daca as avea miliarde as baga in tehnologie in robotica, stiinta informatiei etc as vrea sa digitalizam la propiu tehnologia, sa fim noi una cu tehnologia

Răspuns utilizator avertizat
| Dismally a răspuns:

Iti dai seama de talent dupa ce incepi afacerea si vezi cum merge. Conteaza si talentul dar cel mai mult cred ca vor conta cunostintele tale despre marketing.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Talentul de a negocia preturi si termene convenabile.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Inca ceva, ca sa faci ceva in bransa trebuie sa mergi pe o nisa iar ce ai ales tu este exact opusul. Nu faci decat sa te bati in preturi cu altii iar unde nu sunt si altii n-ai vad comercial.

| AlyAly524 a răspuns:

Incearca