| Vali215 a întrebat:

Ce locuri de muncă ok poate găsi o persoană doar cu diploma de bacalaureat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice gasesti disponibil, care au cerinta doar diploma de BAC, adica muncitor necalificat.
Din pacate, noi nu avem de unde stii unde locuesti tu si nici ce oferte de munca sunt in orasul tau. Verifica ziarul local, verifica online la rubrica de angajari, verifica la Camera de munca si listele de la sectia ajutorului de somaj.

| Nume6 a răspuns:

Iei fonduri europene si iti deschizi o afacere, te faci antreprenor. Și cei mai bogaţi au plecat de jos.

| 70gabriela70 a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine ok.
Se castiga mult din urmatoarele domenii:
insotitor de bord
ospatar
cameraman
agent de vanzari (am inteles ca iti trebuie un curs)
telecomunicatii

| cristy908 a răspuns:

Ospătar/Bucătar depinde profilul tau