| carmenzo a întrebat:

Ce parere aveti de Google Adense?

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pentru cei care vor sa-si promoveze un site prin adsense e destul de scump, adica trebuie sa ai ceva banuti pregatiti pentru o campanie, si nu stiu cat ajung reclamele tale la publicul tinta (daca ai o categorie destuld e restransa). E mai bine sa gasesti tu inasasi site-urile si sa contractezi direct cu proprietarii de site-uri (e mai rentabil si pentru tine si pentru proprietarul site-ului).
Pentru cei care au un site si isi pun reclame de la adsense pe el, cred ca e destul de rentabil, asta daca au un trafic ridicat, oricum nu e chiar simplu sa castigi bani din asta.
Practic google adsense este un intermediar, este rentabil pentru cei cu site-uri cu un trafic mare, si pe de alta parte, pentru cei cu o suma de bani destul de mare pregatita pentru o campanie de publicitate.

| vernon1001 a răspuns:

Este o gluma proasta. Am spus-o si intr-un curs, banii din Adsense sunt bani pentru o punga de seminte. Daca ai un blog sau website de nisa mai bine axeaza-te pe afiliere...se pot face mult mai multi bani asa. In plus nu este nici un sistem prea inteligent, atata timp cat poate fi corupt cu usurinta. Oricum daca vrei sa te axezi pe Adsense ai nevoie de vreo 20-30 de bloguri sa castigi ceva banuti. Daca o sa ajungi sa lucrezi cu ei te sfatuiesc sa nu incerci sa-i prostesti dand click singur pe anunturi si nici nu-ti pune prietenii s-o faca caci cei de la Google te vor bana pe viata. Succes!

| Catalion a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici google adsense. E un serviciu gratuit de reclame pe care sa le pui pe un site, blog, sau forum si cand cineva face click pe acele reclame, primesti o suma de bani. Cati bani? Depinde forte mult de site, dar oricum nu sunt prea multi. La mine pe site, daca cineva face click pe o relcama, primesc 4 euro centi. Deci foarte putin, dar oricum eu nu am pus acele reclame pentru bani ci ca sa arate site-ul mai frumos. Bani adunati se pot lua dupa ce ai adunat 10 euro sau mai mult. Chestia e ca se castiga foarte putin din asta si majoritatea isi pun reclame de la google adsense, ca sa-mi faca site-ul mai frumos.

| elamit a răspuns:

Una foarte buna.

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Printre cei mai seriosi

| Ciuƒix a răspuns:

E ceva klumea. partea proastae ca trebuie sa ai un site, blog etc. destul de popular ca sa. l poti folosi.

| carmenzo explică:

Va multumes tuturor.Eram curioasa pentru ca tot imi vin mail-uri si vroiam o parere.Nu cred ca voi incepe pentru ca ai nevoie si de rabdare cred nu?happy...Va pup

| silviu67 a răspuns:

Scz administratori de pe tupu ce dracu ma stau advertizat de 2 luni in pana me