| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ce parere aveti despre taxerea progresiva?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta
nu am sa inteleg de ce trebuie sa fii pedesit ca reusesti sa castigi mai bine
oricum valoric platesti mai mult.

| gabicoo a răspuns:

Proastă idee. Dar băieții au ajuns la fundul sacului și caută alte modalități de a ne jupui.

| TimberWolf a răspuns:

Oricum industria e la pamant, nu mai vrea nimeni sa mai sclaveasca pentru cativa roni pe luna, majoritatea au fugit in afara sau si-au facut firme iar aia care n-au incotro lucreaza pentru jigodiile de straini la privat, ne apropiem cu pasi mici dar repezi spre un colaps economic urias, importam pana si mere si la noi pute pamantul de fructe si legume, importam mult mai mult decat exportam.
Suntem vai de mortii nostri, din cauza unora care trag numai pentru ei avem toti de suferit.
Noile generatii fug din tara si cei ramasi, multi dintre ei nu au de a face cu sistemul, asa ca, e foarte grava situatia.
Ce parere am, sa le trag la mumu!

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Exportam cereale, si? am zis eu ca nu exportam cereale? Daca exportam cereale multe inseamna ca suntem ciumegi si bogati?
Iar la mere vezi ca zice producatori nu exportatori nasule!

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Deci producem, nu exportam. Ok te-ai contrazis singur. Bun asa.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

A produce e sinonim cu a exporta la tine? bravo frate, esti smecher de smecher mafeot.

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Citeste inca odata, poate intelegi.

Tu: "importam pana si mere "
Tu: "Iar la mere vezi ca zice producatori nu exportatori nasule!"

Deci, daca suntem producatori asa mari, dar tu zici ca nu exportam inseamna ca consumam ce producem intern, deci nu importam. Deci ti-ai dat sah mat singur.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Am dat un exemplu, tu tot nu crezi ca importam mai mult decat exportam? bine, ramai ignorant si a tot stiutor cum te crezi tu.

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Pe intregul economiei probabil ca da.
Insa dramatismul raspunsului ta nu este direct proprtional cu realitatea, iar exemplele date de tine au fost extrem de prost alese.

Data viitoare poate ca te informezi mai bine.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Ce sa fac frate nu sunt soarece de birou ca tine, eu mai ies si la lumina soarelui, nu stau la pc 24/24.

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Asta nu inseamna ca nu ar trebui sa stii in mare niste lucruri despre tara ta... si in primul rand ca nu e chiar o tara de lumea a3a.

| MistarGoGu a răspuns:

Stupid work. Cei ce pot lucra independent *( IT, fotografi, artiști... alții) vor trece la SRL! Au în plan și acolo sa scadă plafonul pentru microintreprinderi pana la 60 K Euro!
Munca cu contract sau prin PFA nu mai rentează!

| MistarGoGu a răspuns:

Masurile de HAITUIALA și anarhia din finante vor mari evaziunea! Stat habarnist care NU este capabil sa-si strângă EFICIENT taxele și impozitele! Pune șaua pe fraieru de contribuabil!