| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Ce parerere aveti despre ore suplimentare adica in mare parte lucratul sambata suplimentar adica sacrificarea wikendului. Parerea mea este ca nu merita sa muncesti suplimentar decat rar adica cam o sambata la 2 luni ceva de genu sau o perioada mai multe sambete si apoi deloc.eu de exemplu am fost de acord sa merg sambata la lucru pentru a scoate un salariu mai mare luna asta fiind ca imi expira asigurarea la masina ai vreau sa o acoprar si sa imi ramana si bani. insa in mod normal nu m-as duce sunt de parere ca wikendul este ca sa te recreezi si sa te odihnesti insa ocazional mai merge tras putin pentru a acoperi un gol

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce parerere aveti despre ore suplimentare adica in mare parte lucratul sambata"

ești plătit DUBLU? Like atunci

| dullcat a răspuns:

La nevoie oamenii isi vor sacrifica din timpul pretios pentru bani, ca altfel nu poti trai.Problema este ca tocmai din cauza angajatilor care accepta asa ceva majoritatea patronilor si-au luat-o in cap, ajungandu-se la abuzuri de tot felul, pe principiul,, Daca nu-ti convine esti liber, altii asteapta la poarta sa-i angajez.'' Normal este sa te plateasca pentru orice zi in plus.Eu astept saptamana de lucru de 4 zile, este o masura deja adoptata in unele tari si se vad imbunatatiri semnificative in workflow, productivitate, calitatea muncii, starea angajatilor si asa mai departe.

| ioana748 a răspuns:

Depinde de contextul de viata al fiecaruia. Fiecare isi organizează timpul cum doreste, cum simte, ce necesitati si prioritati are, mai putin important cum actionează ceilalti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de persoana.
Sunt oameni care au viata sociala si oameni care nu prea au, sau chiar deloc. Sunt oameni care au bani sau care nu prea le ajunge. Sunt oameni care se plictisesc acasa si oameni care nu. Pentru fiecare categorie in parte, munca suplimentara le surade sau nu.

Ce vreau sa zic, e ca intreabarea asta nu prea este facuta sa fie pusa intr-un chat online. Pentru ca ar putea sa-ti raspunda la ea foarte multi oameni cu foarte multe variante de raspuns. Si daca tu cauti aprobare la parerea ta despre asta, raspunsurile din comentarii s-ar putea sa te faca confuz.

| MistarGoGu a răspuns:

Merita DOAR dacă o faci pentru tine ca activitate extra NU angajat!
Și o activitate care sa fie calificata și sa aducă MAI mulți bani / ora de lucru! *( foto -video la evenimente, IT, programare )!

| Wolf1988 a răspuns:

Eu sunt de parere ca si ziua de luni ar trebui sa faca parte tot din weekend.