| dbourosh a întrebat:

Ce pot spune intr-un interviu de angajare timp de 2 minute. Vreau sa ma anjajez in domeniul managementului.Trebuie sa vorbesc 2 minute initial si despre ce ar fi in mod normal sa vorbesc. (Aceasta intrebare este a surorii mele!)

Răspuns Câştigător
| gabybrezoiu a răspuns:

In 2 minute eu as nuanta ce te face pe tine special(a) pentru acest post si cum ar putea calitatile tale sa se transforme in valoare adaugata pentru companie. Stiu ca suna pompos, dar un raspuns original in aceasta directie formulat pe scurt ar putea face diferenta. Mult succes!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Continutul discursului de 2 min. ar putea fi asemanator cu o scrisoare de intentie, dar mai dezvoltata.

| afrodita3333 a răspuns:

Pai despre de ce crezi ca esti potrivita pentru acest job, ce te face sa vrei acest job, lucruri legate de cea ce vrea sa faca, etc.Acum depinde si pentru ce fel de manager da interviul.