| Sergiu3210 a întrebat:

Ce salariu are un electrician fara studii superioare, fara experienta, cu 2 ani experienta si cu 5 + ani experienta?
Dar un inginer electric, la fel, fara experienta, cu 2 ani experienta si cu 5 ani+?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este o diferență semnificativă, între un electrician care lucrează la Enel și unul care lucrează la NASA în primul rând. Și nu mă refer doar la salariu laughing

| Scorillo a răspuns:

Depinde unde si ce lucreaza - incep de la salariul minim pe eonomie pana la 4-5.000 Eu. / Am vazut inginere electrice cu 5ani+ experienta la casa de marcat la kaufland si aveau salariul minim + bonuri.