| David4ever a întrebat:

Ce salariu au maistri militari imediat dupa ce ies din scoala? ma ref in prezent nu acum 10, 15 ani.

Răspuns Câştigător
| Oviiyy a răspuns:

Iti spun sigur ca au undeva la 15-16 milioane la acre se mai adauga banii de chirie 400-450 ron plus bani de transport la domiciliu daca ai buletin sa zicem in Bucuresti si stai cu chirie in constanta, inca 400 ron. vreau funda ca este rasp corect, sunt in domeniu

| Inventator a răspuns (pentru Oviiyy):

Aca esti in domeniu imi poti spune si mie te rog cum va fi examenul la mate fizica (stiu ca este grila dar trebuie sa rezolv ceva exercitii? sau doar definiti etc) si daca sa presupunem ca voi lua examenul dupa ce intru in scoala cum va fi? se vor face ore de mate fizica (ma reefer si daca mai folosim ceea ce am facut la liceu) sau doar tehnica? Te rog sa imi spui deoarece as vrea sa devin si eu maistru militar(in special armurier)

| Valy93 a răspuns (pentru Inventator):

Inventator, si eu vreau sa ma bag pe scoala de maistri militari anul asta. Intra pe ncoacademy.ro si aci acolo la arhiva subiectele. Nu iti face griji, la matematica este M2 si este din algebra si trigonometrie, iar la fizica din mecanica si electricitate. Un prieten de-al meu a facut deja un an acolo si a spus ca este usor daca te pregatesti.winking. noteaza adresa mea de mail valentin_ciobanu93@yahoo.com (folosesc si messengerul). Putem sta mai mult de vorba tongue