| LaviniuA a întrebat:

Ce se intampla cu Ethereum? A scazut in ultimele 3 zile de la $1700 la $1400.
Cum se poate explica?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Simplu, acumulare. Desi, stirea ca Ethereum a trecut de la proof of work ( minat ) la proof of stake este una pozitiva, nu chiar toti au primit stirea asa bine ( spre ex. minerii ). Pe langa asta, pe 13 septembrie au fost anuntate datele inflatiei care au fost peste asteptari ( asteptat 8.1% / 8%; realitate 8.3% ), lucru care a cauzat o mica scadere. Se preconizeaza ca lunile octombrie si noiembrie vor fi in mare parte verzi deoarece, alegerile in SUA. Faptul ca Ethereum a facut acest merge la 2.0, se va resimiti in urmatorul bullrun unde cu siguranta va performa excelent. In concluzie, ceva normal, crestere - corectie, corectie-crestere.

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Incepe propietarul să cheltuiască să facă vacanțe să își cumpere propietăți șî este normal când tu dai bani reali pe o fantomă și mulți alții dau bani pe holograme fatamorgana
atunci cel ce a creeat iluzia respectivă având banii tăi reali
să îsi cumpere din ei tot ce dorește sufletul lui
apoi pentru ca tu să sau altul să nu cumva să ii poată cere bani dolarii leii rublele reale date pe caritas inapoi
pentru ca sa nu trebuiasca sa ii dea inapoi si pe cei pe care nu ii mai are
atunci scade valoarea monedei pentru ca ca in cazul in care toti credulii intr-o secundă ar dori să isi retragă banii reali
să aibă de unde să ii dea
Așa că o monedă va creste valoarea ei atâta timp cât oamenii cred in CARITAS
dar in moentul in care incepe cineva să vrea să scoată din profit de unde profit de cât din banii mulțimii de creduli
asa că ia de al voi ceilalți bani reali care ați trimis banii pe iluzii
si ii dă primilor care se apucă să scoată profitul
asta făcând ca depozitul lui de bani reali să scadă
dar el ii dă primilor care scot bani reali
un fel de reclamă să se vadă că exista și oameni care câștigă la loto prono
că mai există și câștigători la bingo
le dă ceva unora ca să se vadă că au mai câștigat unii la ALBA NEAGRA si alții
așa o să se ducă vorba că se câștigă la ALBA NEAGRA si oamenii or să mai aibă încredere să le dea bani reali celor care se ocupă cu alba neagra iluzii

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca il ignoram pe RxTx care bate cimpii cu stil, ai putea sa te uiti la faptul ca tocmai s-a trecut pe ETH 2.0. Si plus de asta, e intreaga piata in scadere. O sa isi revina, stai calm. https://www.fool.com/......to-invest/

| just4ubr2015 a răspuns:

Va scadea sub 800 pana la sf lunii

| elciupacabra a răspuns:

Speculație și lipsa unei valori în spate

| doctorandus a răspuns:

Cerere si oferta. Nu cauta nicio logica, ca n-are logica, e doar ce rezulta din comportamentul gregar al unor ahtiati dupa bani.

regis
| regis a răspuns:

E foarte simplu, in spatele acestor monede nu se afla nimic palpabil, e doar un algoritm si o cerere artificiala, zic eu. Ca urmare, astfel de fluctuatii sunt absolut normale si daca maine va scadea la zero sau va creste spre infinit, nimeni nu poate sa faca nimic.