| vl97cib a întrebat:

Ce se intampla daca intarzii o saptamana-doua cu o rata la Cetelem?

1 răspuns:
| zamolczezingri31 a răspuns:

Peobabil te atentioneaza si te penalizeaza, in asa fel incat ajungi sa platesti dublul ratelor tale, depinde cu cate zile sau saptamani intarzii...Cand este vorba de DATORII, nimeni nu te iarta, mai ales companiile de telefonie, bancile si orice alta institutie de stat sau particulara...AI GRIJA SI INCEARCA SA ITI PLATESTI RATELE LA TIMP CA SA NU AJUNGI CHIAR LA PUSCARIE IN CEL MAI FERICIT CAZ. Unii si-au pierdut casele, nevestele, copii, proprietatile, parintii si chiar si viata pentru datorii, in special la camatari.Sa te ajute DUMNEZEU sa treci cu bine de toate problemele si pe viitor nu te mai imprumuta, mai ales la camatari si banci, chiar daca nu ai ce manca.