| ecristinamc a întrebat:

Ce spuenti voi?
Eu vreau sa dau la filologie dar nu stiu ce sa aleg...filologie simpla sau filologie limbi straine?
Avand in vedere ca vreau sa ma fac avocat, profesor, notar sau translator?
Va rog mult.
Am o dilema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la filologie bilingv engleza si fara engleza, pe care o facem din plin, as muri de plictiseala la scoala. deci imi imaginez cum e la filologie simplu. si daca te duci la limbi straine, hai sa zicem ca ai ceva mai multe posibilitati, desi filo din start iti reduce orizonturile.

11 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Filologie limbi straine.

| Minty a răspuns:

Mai bine dai la socio-uman dar in fine as zice
filologie limbi straine

| ecristinamc explică:

De ce? argumentati va rog

| ecristinamc explică:

Si al filologie socio-uman ce o sa fac intensiv?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Indiferent ce iti spunem noi alegerea e a ta.

mira
| mira a răspuns:

Alege filologie limbi straine daca esti tare la aceste materii.Ai o deschidere mai larga. Poti deveni ce ti-ai propus de la orice profil.

| ecristinamc explică:

Mersi mult de incurajari.si obtional pot alege sa invat a treia limba tsraina... voi ce limba spuenti sa aleg...germana sau spaniola?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie limbi straine clar big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat sau notar este o meserie foarte banoasa desi este si foarte grea.Ar fi mai bine sa dai undeva la politie daca te-ar interesa iar daca nu vrei translator la ambasada e bine ca te si plateste. Dar traslator ca este si mai usor daca stapanesti limba.Profesor esti prea suprasolicitat ai de corectat si mai multe.Nici o meserie nu e usoara parerea mea este sa te faci traslator.Bfta

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Indiferent ce iti spunem noi alegerea e a ta.

| ecristinamc explică:

Asa este proca. Tata vrea sa dau la politie dar problema ar fi ca trebuie sa ma duc la mte-info iar la mate info eu cam scartai