| unnimeni a întrebat:

Ce stiti despre Adsense, respectiv ghidul "Adsense Maestro" care costa 110 lei, cat e de sigur daca se poate spune asa, platesc la livrarea coletului am inteles, respectivul care il trimite imi poate garanta cumva banii platiti?
Cum pot sti daca acel ghid nu este o "teapa" sau instructiuni eronate?
Cine a incercat rog sa raspuna si promit voturi si fundoi la cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| orifseverin a răspuns:

Cel mai probabil o sa primesti un CD/DVD cu diverse documente, tutoriale si chestii de genu pe care le gasesti pe net gratuit daca te zbati putin. Eu nu cred ca merita sa dai 110 lei pe un DVD cu informatii ce le gasesti gratuit pe internet. Daca vrei sa castigi bani din Adsense, fa-ti un site cu continut de calitate, un blog pe care sa scrii cat mai des, gaseste-ti un subiect despre care iti place sa scrii.

Adsense Maestro contine cate sute sau mii de site-uri pe care iti poti pune reclamele tale doar ca acele site-uri mai exista de cel putin cateva sute de ori pe internet si google le va considera duplicat si in consecinta nu ti le va indexa, nu vei avea vizitatori si nu va face nimeni click pe reclamele tale.

Intr-un final, alegeti un subiect despre care sa scrii, fa-ti un blog, scrie zilnic daca poti si citeste pe net despre Adsense si SEO.
Numai bine!