| CocteilDeCuvinte a întrebat:

Ce trebuie sa stii ca sa te faci arhitect? Dar arheolog?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Arhitect - trebuie să te pricepi la desen şi la geometrie, ca să faci case, clădiri, monumente etc. cât mai frumoase

Arheolog - geografie şi biologie, asta trebuie să ştii
şi cred că te poate ajuta puţin şi http://forum.computergames.ro/......eolog.html

Pa,pa!

3 răspunsuri:
| Jolley a răspuns:

Arhitect : Sa sti sa faci proiecte ( nu stiu)
Arheolog : Sa sti cand gasesti un os sa faci totul calm sa stii sa umbli cu ustensilele.Sa sti cum sa procedezi cu oosul gasit sau alte lucruri veki pentru ca is ff fragile

Răspuns utilizator avertizat
| CezaraMD a răspuns:

Pentru arhitectura trebuie sa stii sa desenezi, sa ai vedere in spatiu, foarte multa rabdare si multa pasiune pentru acest domeniu.