| camilia1 a întrebat:

Ce va atrage la un produs: ambalajul elegant si costisitor, marca sau calitatea acestuia? Ati cumpara un produs no name, la un pret mic, daca ati stii ca este de aceeasi calitate cu unul de firma, insa la un pret mult mai mic?

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Iti voi spune ce nu imi place mie:atatea reclame si laude aduse unor produse ce nu sunt nici pe departe asa cum ne e aratat in reclame.Nu am intalnit nici un produs de firna, caruia i s-a facut reclama, sa se comporte la fel in realitaate.Eu cred ca tocmai faptul ca nu sunt asa de bune ii face pe cei ce le produc sa le faca atata reclama, poate, poate prostesc pe unii...

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa recunoastem ca de multe ori ne lasam pacaliti sa cumparam un produs datorita modului cum e prezentat acel produs si ce ambalaj are.Dar nu poti sa te pacalesti tot timpul si pentru a evita o situatie de acest gen intai te documentezi vezi calitate si performantele acelui produs si apoi scoti banul si cumperi produsul.

| Cezar a răspuns:

Da as cumpara, logic laughing
Eu nu ma uit la ambalaje sau altceva. i-au deoarece ii stiu calitatea!

| camilia1 explică:

Pentru toti cei care doriti calitate la preturi mici, va ofer posibilitata sa va cumparati parfumuri, cosmetice si detergenti la preturi de producator! Nu va mai lasati furati de campaniile mari de reclama pe care orice produs le prezinta, ca nu umblati cu eticheta sau ambalajul unui produs la vedere! Relatii pe mess: chipitaro2004!

| dordel_2176 a răspuns:

Sunt No Name-uri de calitate, dar foarte putine.
La marcile consacrate se plateste si brand-ul, deoarece zic ei ai o garantie in plus ca este de calitate. E geu de spus 100% brand sau 100% no name. Eu zic 60-40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, chiar daca e scump l-as lua pe unu pe care il stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calitatea BUNA si pretul MIC

| CookieșiParty a răspuns:

Calitatea e cea mai importanta.La un om,caine, mancare, etc.
ummmmmm...Produsul no name.

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Pe mine ma atrage cel mai mult calitatea si marca. Marca,deoarece,daca este de firma buna,atunci l-as cumpara.
Da,as cumpara acel produs,dar doar cu conditia sa fie de calitate buna. Este foarte bine daca este la un pret mai michee heewinkinglaughing Pe mine ma atrage mai mult un lucru de calitate,decat ambalajul acestuia, cred ca e mai importanta calitatea.
Dar de ce intrebi, faci sondaj de opinie?

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Da, de ce nu happy exista multe produse no name mai bune decat cele de firma. de obicei imi fura ochii ambalajul, ma uit la ambalaj, la marca si daca am mai folosit sau stiu din proprie experienta ca este bun, il cumpar.

| MariaMonica a răspuns:

Calitatea normal. atata timp cat un produs este de o calitate buna pretul nu conteaza. Si da, as cumpara, asta doar daca as fi 100 % sigura ca este de calitatea unui produs de firma... fundita? :*

| angela89 a răspuns:

Depinde de diferenta! eu am luat un laptop hannsspree cu 14 milioane, iar de la alta firma cu aceeasi configuratie costa dublu... am 2 ani garantie la el, asa ca nu ma intereseaza marca! si este foarte bun! sunt foarte multumita de el! merge excelent!