| Aleana a întrebat:

Ceau. Stie cineva cum este sa lucrezi la DM (drogherie) ca si casiera? Care sunt respnsabilitatiile mai exact? Multumec.

1 răspuns:
| gemeni6226 a răspuns:

Indiferent unde esti casiera trebuie sa cunosti bine casa adica ce produs la ce cod trebuie tastat, trebuie sa fii foarte atenta la bani adica sa nu primesti mai putin si sa dai exact restul.La sfirsitul zilei se face Z ul adica iese suma ce ai batut toata ziua in casa, apare pe ce cod cit ai tastat, iar suma finala trebuie sa corespunda la bani exacti cu ceea ce ai in casa.Pe urma se face monetarul.