| S0nofS4tana a întrebat:

Cine are venituri mai mari:un avocat cu propriul sau cabinet de avocatura sau un veterinar(tot cu cabinet)?

17 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai acum depinde de fiecare in parte! Cat de buni sunt fiecare in parte! Dar tot as miza mai mult pe un avocat bun! In adevaratul sens al cuvantului! Dar nici un veterinar nu ar fi de neglijat totusi,,, n ar murii de foame daca ar fi buuun! ok? nu poti sa i pui pe toti gramada si sa i cataresti pe toti la fel fiecare cu gramajul lui! ok? acum ca tu nu sti ce vrei sa te faci ai putea sa optezi pe amadoua in parte avocatura ca pe ceva serios iar veternarul ca pe un hoobby?laughing fundita?laughing

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Avocatii n-au cabinete de avocaturalaughing.Si este L.M.C.(La Mintea Cocosului)ca avocatul castiga mai mult! Doar nu crezi ca a terminat dreptul doar pentru diplomastraight face. Veterinarullaughing cred ca si comerciantii din targuri castiga mai mult.big grinApropo, mai pune mana pe o carte:X! Noapte buna!

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

In primul rand avocatii au cabinete si in al doilea rand eu cred ca esti cam prost, un veterinar poate avea venituri foarte mari, iti recomand sa pui tu mana pe o carte fiindca eu nu stiu ce faci tu dar eu citesc cartea nu pun mana pe ea.

| xAditzu a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Sunt de acord cu tine laughing cica avocatii nu au cabinete...

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Poate tu crezi ca cuvantul cabinet nu se potriveste, ei bine atunci uite: birou de avocatura.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Cred ca tu nu gandestilaughing.Ori esti prost, ori te faci...un avocat nu termina dreptul ca sa tina diploma in vitrina. Daca bila ta craniana nu functioneaza, lasa-te! Chiar asa nu gandesti? Ce facultate trebuie sa faci sa iesi veterninar si ce facultate trebuie sa ai sa iesi avocatstraight face.laughingScarba mi-e de prosti ca tine! Daca avocatii au cabinete, si veterinarii au birouri! Esti prost rau! Si daca eu nu eu citesc carti inseamna ca tu nici n-ai atins una.Si lasa-ma cu ironiile astea de 2 lei si jumatate ca nu tin cu minewinking, pustiule. Daca esti atat de inteligent pe cat te crezi stiai ca avocatura se numara printre cele mai productive meserii din punc de vedere economic, dar posibilitatile tale mentale sunt la pamant si te inteleg, am vazut multi prosti dar tu esti cap de lista.happy

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Hmmm, in primul rand daca nu gandeam nu stiam sa scriu aceste comentarii si sa postez o intrebare, in al doilea rand nu am zis ca veterinarul castiga mai mult, dar nici ca avocatul mai putin, se numeste cutie craniana, bila e la snooker, daca eu sunt prost inseamna ca tu nici n-ai loc printre idioti, n-ai de unde sa stii tu cate carti citesc, probabil ca tu citesti mai mult ca ai nevoie de carte ca sa dai niste replici, posibilitatile mele mentale sunt cu picioarele pe pamant iar ale tale sunt in spatiu aici ai zis ceva corect, iar daca eu sunt cap de lista la prostii pe care-i intalnesti tu mai uitate in oglinda si-o sa vezi ca deja ai intalnit ratatul listei.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Ironizezi pentru ca nu sti cum sa te aperi...ce alta metoda sa gaseasca un prost ca tine,si sa stii ca-s fata,ma dar tu degeaba esti om ca traiesti degeaba,intelegi totul cum iti confine,asta doar pentru ca te supara adevarul "Esti prost! Impaca-te cu chestia asta! Esti praf,si cand am spus ca esti la pamant,ai cazut de mult! Asa ca "gura mica"si nu ma intereseaza cate carti ai citit, imi dau seama dupa felul in care judeci, poti sa te chinuii tu sa scrii gramatical cu abecedarul in fata; ore! Dar din felul in care gandesti se decuce faptul ca ai "capatana"(pe limba ta de prosti, goala!"Faza cu oglinda, hai sa fim seriosistraight face ceva mai proaspat de spus n-ai?!+ca te auto-contrazici, Hotaraste-te! Care are venituri mai mari:avocatul sau veterinarul ca esti cam incert.Priveste-te mai indeaproape o sa vezi ce-o sa gasesti; un chip de prost! Si nu mai incerca sa te motivezi si sa incerci sa te aperihee hee, nu-ti iese..pentru mina esti cap din lista prostilor.big grin

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Sunt cap in lista prostilor, cred ca ai mai zis asta la vreo 10 persoane fiindca se vede ca in vreo 3 raspunsuri numai asta ai avut de spus, tu nu ma cunosti si nici nu ne-am vazut fata in fata ca sa fi in masura sa zici ceva despre mine, daca eram asa prost te luam la injuraturi si replici urate dar m-am gandit ca daca voi face asta discutia dintre noi nu se va termina niciodata, si nici n-am de gand sa fac asta, mereu ai acelasi lucru de spus si nu te face mai presus de nimeni, iar tu zici sa nu mai incerc sa ma apar pentru ca nu-mi merge deci as putea sa ma apar in continuare fiindca oricum nu-mi iese, nu? Hai lasate cu chestii de aste, imi spui ca traiesc degeaba si ca sunt prost doar ca sa termini discutia mai repede, si cat despre ce spui tu, cred ca nu stii ce inseamna ironie, habar n-ai cum gandesc eu si nu poti sa-ti dai seama din niste simple comentarii, iar daca eu am o limba a prostilor inseamna ca si tu esti unul dintre ei deoare ce amandoi vorbim limba romana asta dovedeste ca nu gandesti nici un pic inainte sa scrii ceva, iar tu degeaba vrei sa pari mai inteligent, singurul lucru care l-ai spus tot timpul pana acum a fost ca sunt prost o fraza care poate sa ti-o zica in fiecare zi un copil de gradinita, poate nu stiu traiesc ca sa insult retardatii ca tine. Te-ai gandit?

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Am spus-o de mai multe ori si o repet"Esti prost!"De ce fac asta? O spun pentru ca este un adevar care te doare, si sa stii ca ai avut dreptate nu vreau sa intru in mintea ta sa vad ce inseamna o ironie, mai bine intra tu acolo si incearca sa invii ceva(daca se mai poate)si sa cunosti acele locuri pustii si necunoscute, poate tu iei "ironica" cum vrei tu, si-mi reprosezi mie ca nu stiu sensul acestiu cuvand cand tu il schimbi dupa bunul tau tau plac si dupa posibilitati.Sti si tu ca esti prost, dar iti este greu sa recunosti...si nu-mi spune ca folosesc aceleasi "replici"in acelasi raspuns pentru ca eu nu " bzez pe "replici"ci pe adevarul pur pe care ti-l pun in fata si nu-l accepti.happyVad ca petru tine tot ce-mi spui sunt niste "replici" care si-ar avea rostul, dar care pe mine, una nu ma afecteaza cat te afecteaza pe tine acest adevar"esti prost facut gramada" si asta e, nu poti schimba nimic si te aperi cu aceste "replici"(cum le numesti tu) asta doar ca adevarul pe care eu il sustin sa fie estompat.Un copil de gradinita ti-ar spune lucrul asta fara sa-si dea seama ca este un adevar.Decat sa ma "auto-evidentiez" cu "replici" d-astea de maidan, mai bine dezvalui un adevar.Vad ca tu ai un limbaj destul de colorat, ei bine afla ca nu-mi sta in caracter acest vocabular personal.

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Atunci hai sa spun si eu un adevar esti o tampita, asta este purul adevar iar daca n-ai fi nu ai spune acelasi lucru mereu si iti repet asta, renunta la idioteniile tale caracteristice, spui tot timpul acelasi lucru fiindca iti cunosti prea bine caracterul, ce vorbesti cu mine te caracterizeaza adica nu esti proasta esti o idioata, si partea frumoasa este ca tu esti nesemnificativa pentru mine, tu crezi ca eu stau stresat ziua gandindu-ma ce sa-ti spun tie, nu-i pasa nimanui de ce spui tu si nici mie asa ca incheie discutia, fa si tu pe altcineva prost ca vad ca asta iti este meseria.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Vad ca n-ai de gand sa incetezi cu insultele, daca voiai sa nu mai continuam puteai sa nu-mi mai raspunzioh go on, eu n-am cu sa numeste alti oameni prosti din moment ce tu esti prost si nu vrei sa recunostibig grin, daca nimanui nu-i pasa ce spun de ce imi citesti raspunsurileoh go on? si imi si raspunzi..vezi ca esti prost?big grin Mcar recunoaste ca nu se supara nimeni daca-o spuibig grin.

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Iti spun ca nimanui nu-i pasa ca sa-ti dai seama ca degeaba spui asta si ti-am mai zis cred ca ai mai spus asta la vreo 10 persoane.Dar orice mai zici nu ma mai intereseaza ca daca ma pun la mintea ta numai terminam discutia asta nici in 2070, si practic te insult pentru ca tu ai inceput.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Si asta este a 3-a oara cand imi spui ca numesc "prosti" inca 10 persoane, macar mai schimba numarul..ca ne plictisestibig grin

| S0nofS4tana explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Haha altceva mai bun nu aveai de spus la tot comentariul decat un adevar spus de mine.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Da,atat am avut de spus, un adevar despre tine. Observ ca voiai sa continuam discutia in felul tau, cu insulteoh go on, se vede ca n-ai ce face si iti pirzi timpul cu "replici" si "insulte" copilaresti.Eu am incheiat. Daca mai vrei sa raspunzi comentariului meu poti sa o faci dar nu te mai iau in seama.

| NonEinstein a răspuns:

Un avocat nici nu se discuta, salariu unui avocat bun, care o trecut de etapa de stagiar ii chiar dragut, de la 4.000 RON pana la 8.000 RON.