| BeingSelfless a întrebat:

Considerați că programele de finanțare pentru agricultori sunt mai multe și mai avantajoase pentru fermierii tineri?
Sunt în egală măsură atât pentru fermierii tineri, cât și pentru fermierii cu experiență?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Baiatul meu a luat (in anii trecuti) un program "startup" de 40 mii euro. Anul asta (nu mai putea lua asa ceva pentru ca nu mai este incepator) a primit o finantare de 70 mii euro cu cofinantare din partea lui de 30 mii.

| DaniTIRB a răspuns:

Am impresia ca aceste programe de finantare pentru agricultori nu sunt neaparat avantajoase pentru persoanele mai invarsta/mai tinere sau cu mai multa experienta. Ci de "marimea" companiei de agricultura pe care o ai (ex: profit mare, angajati multi etc).