| Anonymus11111 a întrebat:

#contribuţiilor de la angajator la angajat#... imi explica cineva si mie ce inseamna?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trecerea contributiilor de la angajator la angajat inseamna ca angajatul va suporta integral, din salariul brut, contributiile pentru pensie si sanatate.
Pana anul trecut aceste contributii erau suportate partial si de catre angajator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inainte angajatorul platea, pe langa salariul brut si o parte din taxe la stat. Acum angajatul va plati totul din salariul brut