| Xployd a întrebat:

Credeti ca agricultura e o afacere buna?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agricultura este o afacere buna daca
1. ai teren suficient
2. automatizezi cat mai multe procese
3. iti asiguri terenu impotriva calamitatilor
4. ai contracte pe min 3 ani cu firme de desfacere
Am zis doar 4 ca idee, in realitate sunt mai multe, daca ai peste 3 ha in acelasi loc, apucate de plantat nuci, peste 3 ani incepi vanzarea big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns:

Da, este cea mai de viitor afacere. Din cate am citit in maxim 4-5ani pretul tuturor legumelor, granelor va creste intre 50 si 70 de procente. Viitorii oameni bogati or sa fie si fermierii. De ce crezi ca in ultimii 3-4ani tot mai multi straini au cumparat mii de hectare de pamant in Romania?

| alynutza6820 a răspuns:

Da, chiar cred!