| Xena20 a întrebat:

Credeți că e mai bine sa pornești o afacere in jurul pasiunii tale sau sa alegi un domeniu unde crezi că ai avea mai multe șanse, unde e piata mai mare etc, chiar daca nu te pasionează sau nu îți place deloc domeniul respectiv?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa ai cunostinte despre afacerea pe care vrei sa o faci, preferabil ceva ce te pasioneaza, facand si un plan de afaceri, cat de cat real, ca nu te poti arunca fara pasiune in ceva ce nu-ti place si nu te vei implica, ducand afacerea spre ruina.

| adryang78 a răspuns:

O afacere din pasiune. "Singura cale de a trece prin viață fără să muncești e să faci ce-ți place." happy

| SuperCoolDude a răspuns:

Cred ca e bine sa ai habar despre ce faci si sa îți placă
Are mai mult sens afacerea

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Asta cu afacerea din pasiune e un scam. Ce visezi tu vs realitatea acelui job sunt doua lucruri diferite.