| Melina_Alina_1987 a întrebat:

Credit ipotecar/imobiliar doar cu actele sotului.
Exista vreo banca care sa nu verifice situatia sotiei in vederea acordarii unui credit? Eu figurez in biroul de credit datorita unui overdraft. Vrem sa ne facem credit ipotecar, la intesa san paolo si la otp ne au zis ca e ok dar mi e frica sa nu fi zis doar asa..si apoi la sfarsti inainte de aprobare sa zica ca nu se poate.La intesa ne a zis ca trebuie sa adug doar adeverinta de salariat si declaratie ca ma intretin singura. Sotul meu are aproape 6000 ron pe cartea de munca, eu am 5000 pe cm. In biroul de credit figurez cu bilune in 2013 si inceput 2014. Am ajuns acolo ca in urma cu 8 ani cand eram tanara si nelinistita am avut un card de salarii apoi mi am mutat jobul, am cam uitta de el si in 2013 am fost sunat si mi s a spus ca overdraftu s-a impartit in rate si ca am intarziat cu 4 rate. Inainte de acest telefon nu am fost anuntata,,, apoi am platit tot.
I

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie vreo problema, avand in vedere ca in prezent nu mai ai datorii.

| DimLight a răspuns:

Nu am inteles exact dar daca acum nu mai ai rate intarziate nu e nici o problema; in functie de rata sotului nu e o problema nici daca ai intarzieri ale ratelor pe contul tau.