| imihaistoian a întrebat:

Cu cati stupi este bine sa incepi daca vrei sa faci profit?

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Minim 10 stupi, deoarece un stup d cam 30 kg de miere, ori 12 lei cât e kg la en-gros faci cam 100 de euro la stup...

| Jameson a răspuns:

Pentru incepator intre 4-6 stupi

| M4nu3l a răspuns:

Bunciul meu este stupar el a input cu 2 stupi iar acum are in jur de 90 de stupi a facut in jur de 3000 euro in 6 luni cu acesti stupi

| vasic a răspuns:

Cu oricati ai incepe, n-ai cum sa faci profit peste noapte (intai se calculeaza amortizarea investitiei, apoi profit adica intai vinzi miere pana iti scoti banii dati pe stupi apoi incepi si vezi ce-ti iese peste).

| ioachimb a răspuns:

Mihai, scrie-mi maine pe ioachimbucurescu@yahoo.com, o sa te pun in legatura cu un apicultor sa te invete ce ai de facut...

| adrbrb a răspuns:

Eu as zice cu 10.

| Radu_Florin_1993 a răspuns:

Cu multi peste 10