| mnopqr a întrebat:

Cum adica traiesti din dobanda daca depui o anumita suma de bani in banca? Poate sa-mi explice cineva cum functioneaza? Un link, orice...

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Pai,la orice banca depui o suma de bani, banca iti da pe luna o anumita dobanda(mica, foarte mica) pentru ca iti tii banii la ei si dobanda aia o adauga banilor depusi. Poti trai doar din dobanda in cazul in care ai depusa o suma foarte mare.De exemplu, daca am depus 60000 lei la o banca cu dobanda de 3%, pe luna primesti 1800 lei din care poti trai linistit

| a1doru a răspuns (pentru Matt24):

Ce frumos ar fi sa dea o banca dobanda de 3% pe luna.majoritatea romanilor ar trai din dobanzile bancare rolling on the floorrolling on the floor

| Matt24 a răspuns (pentru a1doru):

Era doar un exemplu ca sa inteleaga despre ce e vorba

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

O copie palida a schemei Ponzi.bine ca e plin de fraieri care, visand ca se vor imbogati peste noapte,''pun botul'' la asemenea ademenelirolling on the floor
ps. spun asta de pe pozitia unui om care tranzactioneaza pe piata de capital de peste 15 ani.

| a1doru a răspuns:

Multumesc dar sunt destul de ''in tema'', in privinta finantelor.