| SingleForOne a întrebat:

Cum ar fi mai bine pe termen lung, să lucrezi la un job part-time pe timpul facultății sau să lucrezi la un voluntariat pentru bursa școlară (posibil să te încadrezi mai mult pentru timpul de studii)?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Depinde de necesitatea personalului dupa ce termini facultatea. Eu am facut intership platit. Dupa master la angajare mi-au recunoscut experienta si am plecat direct pe un pachet salarial foarte atractiv.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus, depinde ce iti convine mai mult si de unde castigi mai mult cu efort mai mic si pentru mai putin timp ocupat cu activitatea respectiva.
Nu se poate spune la modul general, trebuie sa stii detaliile si sa le compari.

| SunsetTrance a răspuns:

Job part time, deoarece este foarte greu sa obtii bursa de merit pe un semestru: ai nevoie de media cel putin 8, si sa nu ai restante