| unicka a întrebat:

Cum as putea sa imi intocmesc un contract standard de vanzare cumparare, idei si propuneri pentru a putea convinge clientul sau furnizorul sa imi dea marfa tinand cont ca firma sa iasa in castig si sa nu se intoarca impotriva ei? multumesc, dau fundita si inteligent...laughing)))))

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga prietena, am propria afacere din 1998, toate parteneriatele pe care le-am incheiat pina acum, mai intai s-au facut fata in fata si de la om la om. Castigul propriu e treaba ta si nu a lui, acasa pe hartie iti faci calculele si rentabilitatea si dupa aceea vorbesti si vezi si dorinta sau conditiile lor, abia dupa aceea semnezi si concepeti un contract. Dar daca nu te superi ce vrei sa vinzi sau sa cumperi? Corina

2 răspunsuri:
| claudiarebecca a răspuns:

Corina are dreptate. tb sa iti faci acasa calculele si sa faci afaceri de la om la om. afaceri reusite vor fi atunci cand si tu esti multumita si clientul/furnizorul tau. modele de contracte gasesti pe net sau poti cere ajutorul unui consultant juridic aka jurist. din experientele mele in semnat de contracte, desi serviciile erau teribil de asemanatoare, contractul trebuia adaptat permanent in functie de ceea ce era mai important pentru client

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e cam dificil, ceva standard nu cred ca exista.de problema asta ma cam lovesc si eu, sa spuna ei condiitile lor i-ar dupa tu pe ale tale, daca mai iti convine ce spun bati palma, daca nu spui cum vrei tu, ori te inteleg, ori cauti pe altii.macar sa se mai merite