| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac bani fara sa muncesc mi-e lene uneori sa misc si n-am chef as vrea masina noua dar n-am bani si nici permis nu am cum fac bani rapid repede legal vreau casa merit casa ca e greu sa traiesti voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Daca stii sa spui bancuri sau glume sa-i faci pe oameni sa se simtă bine tot la nunți pe post de comediant! Stand-up comedy

| anonim_4396 explică (pentru MistarGoGu):

Mesi ma apuc de glume

| MistarGoGu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar vezi ca nu este asa simplu! Trebuie talent la scris! O idee pusa intr-o sceneta de cate 4-5 minute macar! Daca insiri 15 bancuri la rand fara noima te ia lumea la fuga de la nunți si 0, 000 € in buzunare!

| Mosotti a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu cred ca glumeste! Asta nici nu e gluma. E cam trist ce spune.
Are o problema clar, fie psihologica fie psihiatrica fie ambele.
Altfel nici nu ar mai fi ajuns sa scrie asta, ca era de mult integrat in societate.

Ca toti vor sa fie bogati moca, asta e alta, dar totusi sunt integrati cu job si tot.
E una sa vrei sa ai bani repede usor, multi fara munca, si alta e sa nu poti altfel.

33 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te însori cu o babă bogată.

| MistarGoGu a răspuns (pentru mihai69):

Crezi ca il ia sa-l tina de bibelou? Macar permisul sa il ia sa-i conducă babei Maybach-ul sau Rolls-ul!

| mihai69 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Mașinile alea se vând cu șofer...

| MistarGoGu a răspuns (pentru mihai69):

Atunci pe post de bucătar, gigolo sau frecator de mentă!

| Mosotti a răspuns:

Pai nu merge, daca nu te-ai nascut in familie bogata, ai pus-o.
Asta e.
Trebuie sa muncesti.

Aia care nu muncesc, fura legal de la altii. Uite politicienii, iau f multi bani si nu fac nimic, dar nu ai familia la nivelul ala sa te duci si tu in parlament si sa nu faci nimic dar sa ai bani.

Ca aia e unica solutie, da tactu 200000 euro la un partid (ca asa se face), te baga acolo si dormi si tu in parlament cum vezi la tv dar iei bani grei. Asa ca...din pacate...munca te asteapta tati, sau ajungi pe drumuri daca nu muncesti si nu ai parinti sa te tina.

| dullcat a răspuns:

Se spune ca atunci cand faci ceva ce iti place nu trebuie sa muncesti o zi din viata ta.Tie ce iti place?

| Fatamuntilor a răspuns:

,,Nici paine fara munca, nici munca fara paine''
asta era sloganul comunistilor

itidai tu seama si singur.

| Lukasssz a răspuns (pentru Fatamuntilor):

''noi muncim, nu gandim'' alt slogan al comunistilor.

| Lupică27 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Alta nostalgica din vremurile in care iti era frica sa dai o basina, mureai de frig si mancai salam cu soia si ciorba de gheare de pui.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lupică27):

Stai tu linistit ca nu am murit.
revolutia sau ce fost m-a prins la 18 ani, deci toata copilaria si adolescenta.Si am trait intr-o familie normala. Poate ca nu aveam cu cine ne compara.
Pot sa scriu un eseu despre vremurile in care traiasca multi romani.
Iar despre userul care a pus intrebarea daca avea asemenea dorinte pe vremea comunistilor.isi incepea viata de tanar adult la bulau sau la canal
Sau era nevoit sa munceasca.

| Lupică27 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca nu erau aia 1500 de eroi sa se sacrifice pentru libertate acum cel mai probabil nu aveai de pe ce sa scrii pe TPU si nici acces la internet.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lupică27):

Mai mult ca sigur!
ceaasca oricum ar fi merlit

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lukasssz):

SI asta!

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asta e valabil pentru oamenii care-s bine pe sanatate, dar el are probleme clar daca nu poate munci din n motive, nici nu mai conteaza care-s alea, faptul ca a ajuns asa, e clar ca nu e bine cu el.

La problema lui se potrivea sa fie bogat si sa-l bage tacsu in parlament pe spaga sa nu faca nimic si sa ia banii de la stat, dar nu e cazul la el.
Ca daca era, nu mai intreba aici, ca deja s-ar fi rezolvat de mult.

Ala era sloganul comunistilor si era corect, insa pentru aia de sus nu se aplica, ei nu faceau nimic si luau si aia bani destui (nu ca acum ce-i drept).
Iar cand nu se gasea nimic, ei aveau de toate, dar hai sa punem pana in 80 cand erau de toate.

Si asa e si in afara toti politicienii, nu fac nimic si au bani cat casa.
De ex un muncitor avea pensia 1000 euro in Germania in 2003 dupa 40 ani de munca grea (salariul net era de 1500 cu vechime la meseria aia adica instalator pe santier), un fost parlamentar 15000 pensia, deci cam 22000 sal net.
E, ce a facut ala pentru 15000--22000? Nimic, a frecat-o in parlament acolo.
Pe langa ca are bani oricum mai multi, ca si la ei e pe spagi la nivel inalt, sa faci aia contra la aia, etc, etc.
Vin industriasii si finanteaza partidul ca sa le reprezinti interesele, etc.

Pe langa patroni care iau grosul, si tu muncesti ca sa-l imbogatesti pe el, in loc ca pe munca ta sa o duci mult mai bine.

| johnnny123 a răspuns:

Ai dreptate, e greu să trăiești. Mai ales când îți este lene să te miști.

"Meriți" casă? Pentru ce o meriți, doar pentru că exiști?

| Lupică27 a răspuns:

Asta e fratele lui spartacus!

| LisaJulie a răspuns (pentru Lupică27):

N-o fi același individ?

| ReddY25 a răspuns (pentru LisaJulie):

E probabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă să vorbești cu un psiholog despre problema ta.
Cred că întrebarea e pusă la mișto, oricum.

| adryang78 a răspuns:

Dacă afli vreo metodă să ne zici și nouă. big grin

| LisaJulie a răspuns:

Deschide-ti o afacere sau apuca-te vlogging! Fără mișto, influencerii castiga foarte bine din YouTube

| MistarGoGu a răspuns:

Manelist! Este legal si nici nu iti trebuie multa voce! Canta laptop-ul si boxele tu dai din buze ca pestele!
5000 € / nuntă, botez sau alte chefuieli

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Chiar ca, Vali Vijelie și Jador nu pot canta fără acel autotune

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Si la " case mai mari " se canta cu buzele! Laptop-ul si boxele fac €€€€€ show!

| Standt a răspuns:

"Muieți-s posmagii?"
Fara sa muncesti nu castigi nici banii de paine, daramite de masina si casa. Pentru cei ca tine e greu sa traiasca. Nu si pentru cei care muncesc.

| anonim_4396 explică (pentru Standt):

Da n-am terminam liceul si tot si de acolo am stat la bunici sa tai lemne si sa muncesc cat sa muncesc vreau casa si masina ce-i totul asa scump?

| NewChangeSociety a răspuns:

Simplu. Te apuci de Tik-Tok. Se fac foarte mulți bani acolo. Nici nu o să trebuiască să mai cobori din pat.

| anonim_4396 explică (pentru NewChangeSociety):

E oidee buna

| Orlando_Sorin_Opris_1970 a răspuns:

Anuleaza lenea. Uneori lenea poate ascunde boli grave, nu vreau sa te sperii dar verifica-ti diabetul.