| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac bani fara sa muncesc mi-e lene uneori sa misc si n-am chef as vrea masina noua dar n-am bani si nici permis nu am cum fac bani rapid repede legal vreau casa merit casa ca e greu sa traiesti voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Daca stii sa spui bancuri sau glume sa-i faci pe oameni sa se simtă bine tot la nunți pe post de comediant! Stand-up comedy

33 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai nu merge, daca nu te-ai nascut in familie bogata, ai pus-o.
Asta e.
Trebuie sa muncesti.

Aia care nu muncesc, fura legal de la altii. Uite politicienii, iau f multi bani si nu fac nimic, dar nu ai familia la nivelul ala sa te duci si tu in parlament si sa nu faci nimic dar sa ai bani.

Ca aia e unica solutie, da tactu 200000 euro la un partid (ca asa se face), te baga acolo si dormi si tu in parlament cum vezi la tv dar iei bani grei. Asa ca...din pacate...munca te asteapta tati, sau ajungi pe drumuri daca nu muncesti si nu ai parinti sa te tina.

| Mosotti a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu cred ca glumeste! Asta nici nu e gluma. E cam trist ce spune.
Are o problema clar, fie psihologica fie psihiatrica fie ambele.
Altfel nici nu ar mai fi ajuns sa scrie asta, ca era de mult integrat in societate.

Ca toti vor sa fie bogati moca, asta e alta, dar totusi sunt integrati cu job si tot.
E una sa vrei sa ai bani repede usor, multi fara munca, si alta e sa nu poti altfel.

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asta e valabil pentru oamenii care-s bine pe sanatate, dar el are probleme clar daca nu poate munci din n motive, nici nu mai conteaza care-s alea, faptul ca a ajuns asa, e clar ca nu e bine cu el.

La problema lui se potrivea sa fie bogat si sa-l bage tacsu in parlament pe spaga sa nu faca nimic si sa ia banii de la stat, dar nu e cazul la el.
Ca daca era, nu mai intreba aici, ca deja s-ar fi rezolvat de mult.

Ala era sloganul comunistilor si era corect, insa pentru aia de sus nu se aplica, ei nu faceau nimic si luau si aia bani destui (nu ca acum ce-i drept).
Iar cand nu se gasea nimic, ei aveau de toate, dar hai sa punem pana in 80 cand erau de toate.

Si asa e si in afara toti politicienii, nu fac nimic si au bani cat casa.
De ex un muncitor avea pensia 1000 euro in Germania in 2003 dupa 40 ani de munca grea (salariul net era de 1500 cu vechime la meseria aia adica instalator pe santier), un fost parlamentar 15000 pensia, deci cam 22000 sal net.
E, ce a facut ala pentru 15000--22000? Nimic, a frecat-o in parlament acolo.
Pe langa ca are bani oricum mai multi, ca si la ei e pe spagi la nivel inalt, sa faci aia contra la aia, etc, etc.
Vin industriasii si finanteaza partidul ca sa le reprezinti interesele, etc.

Pe langa patroni care iau grosul, si tu muncesti ca sa-l imbogatesti pe el, in loc ca pe munca ta sa o duci mult mai bine.