| denidenitare a întrebat:

Cum fac bani repede va rog spuneti-mi daca eu sunt la scoala si se organizeaza un targ si diferiti copii au echipe care vand diferite lucruri jucarii eu cum sa fac bani rapid daca sunt intr-o echipa si suntem 3 fete spuneti-mi va rog

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Podoabe de Craciun facute de voi sau prajituri de casa, la care va pot ajuta mamele, bunicile etc. - niste ciocolata de casa cred ca ar merge f. bine big grin

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Pai depinde daca e vreo sarbatoare faceti ceva specific sarbatorii (origmi quiling felicitari...) sau inveti repede photoshop si modifici fotografii pentru facebook eu asa asa fac bani happy

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai ai putea, sa iei de ex :masinute:pui altipilduri cu fulger; din astea lumini; etc...Sau poate papusi sau jucarii fete : pentru bani mai repede ia mai multe si pune intr-un pachet.Si dale la pret mai mare.Sau pune pe papusi /juc. de fete:rochie frumoasa. Punele un print.O casuta mica/mare, pune niste perii din astea de jucarie.O bucatarie etc te-ai prins tu.Si de nu stii pretul uite aci:
masina cu :altbipild si lumini :25 lei
set 2 masini cu altipid si lumini :35 lei.
setu cu papusi/ juc.de fete tot ce am mentionat :75 lei
setu cu papusi cu juma din ce am mentionat:60 lei
setu cu papusi cu sfert din ce am mentionat:35 lei.
doar papusa cu peria :10 lei.
De mentionat : neaparat minim papusa cu peria!
Dar daca vrei apropo sa elimini concurenta. Da are rata de functionare de 55%
Du-te la o echipa si zii liderului ca ceilalti vor sa ia ei bani.Si zile pe rand la ceilalti ca lideru vrea sa ia bani.Se vor certa incat se vor desparti si vor iesi.Sau asta e mai eficient da mai greu.Du-te noaptea la unu acasa si pune-i sa sune ceasul cu 1 ora mai tarziu.La altu cu juma de ora.Si la alti cu 15 min.Cand va ajunde astia cu 15 min vor astepta sa vina si aialalti incat s-ar putea sa fie eliminati.Bafta!happy happy laughing

| BlackNinja a răspuns:

Pai adunati marfa de vanzare.Vindeti totul si impartiti banii.Mai conteaza si reclama, calitatea si tipul marfei. Daca nu prea reusiti sa vindeti incercati sa eliminati concurenta, dar eu in locul vostru n-as face asta. Spor la vandut.

| denidenitare explică:

Da mersi mult dar este craciunul si copii de la scoala nu prea cumpara felicitari stele bla bla ar trebuie o idee va rog sa-mi dati