| Inception a întrebat:

Cum fac sa imi apara blogul pe google, adica atunci cand cauta cineva pe web sa poata fi gasit si blogul meu. Precizez ca este facut pe blogger.com

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

Iti poti face publicitate întotdeauna feluri de moduri. Apropos : si eu dețin un blog pe are scriu aproape zilnic.
1. Prima varianta este sa pui foarte multe etichete la o postare. Acelea se numesc cuvinte cheie, iar daca le vei cauta pe Google, va apărea si blogul tau printre acele rezultate.
2. Exista in bara din stânga niste optiuni. Accesează cuvantul "Campanii". Acolo iti vor oferi niste indicatii folositoare.
3. Nu are legatura cu afisarea blogului tau pe Google, insa poti ruga un blogger sa iti faca o promovare.

Pentru alte detalii, idei, ma poti contacta in privat.

Sper ca te-am ajutat! happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optimizare SEO.

| Inception explică (pentru anonim_4396):

E free?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inception):

Google te ajuta...
Ai scris ceva pe Blogg macar?

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Da.

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Deci e free sau ma costa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inception):

Nu,nu e ceva sa cumperi sau...
Trebuei sa faci niste chestii.