| Rizer a întrebat:

Cum ne machiem pentru un interviu?

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Machiajul trebuie sa fie cat mai discret posibil, nu trebuie sa iesi in evidenta prea tare, simplitatea te face cat mai placuta posibil.

auran
| auran a răspuns:

Natural si discret...nu mergem la o sedinta foto...

| Flav a răspuns:

Dar de ce sa va machiati? Am invatat sa traim si sa avem succes numai din artificial!

| asya a răspuns:

Cat mai natural...sau daca se poate deloc! Fi sigura ca ii intereseaza ce spui nu cum esti machiata! Te machiezi ca sa arati bine la un casting pentru o casa de moda...sau in cazuri asemanatoare!

| marius0766545433 a răspuns:

Acum sa va dau raspunsul si de pe partea cealalta a baricadei. Imi place ca acel barbat care vine si il intervievez sa arate bine imbracat, pantofii curati si sa stea drept in fata mea...nu aplecat...asta spune multe. O femeie trebuie sa vina frumos imbracata, cu costum in doua piese chiar daca e taior si pantaloni, sa fie machiata cat mai bine dar nu strident pentru ca atunci poate e unul din unicele momente cand poate da si arata cat mai bine...la interviuri. Asta e parerea unui afacerist, si cred ca a multora dintre afaceristi barbati...Nu uitati ca prima impresie conteaza...si inca ceva...interviul nu consta doar in acea prezentare a individului... urmeaza dupa aia artileria grea sa arate si ce are acumulat ca si cunostinte in acel cap frumos aranjat si placut machiat. Bafta tuturor la astfel de examene ale vietii, inca o data accentuez ca in oricare raspuns al meu ca mai bine e sa fi afacerist ( patron ) decat muncitor, si sa nu uitati O VIATA FRUMOASA ESTE DUSMANUL UNEI VIETI EXTRAORDINARE si daca vreti o idee de afacere o gasiti pe www.SuperBani.ws in newsleterul de pe acel site, si ma gasiti personal la superbani@gmail.com.

| demonangel37 a răspuns:

Sincer eu prefer naturalul dar daca vrei sa te machezi ar trebui sa fie ceva simplu si nu extragant sau prea pronuntzat si bineinteles sa se potriveasca cu acesoriile

| kathessa a răspuns:

Discret si decent. Nu mergem cu fata ridicata exact de pe perna, dar nici la agatat in club.Succes!

| danutza a răspuns:

Foarte discret foloseste doar un rimel si un contur in jurul ochilor dar nu e obligatoriu... iar buzele pozi sa le lasi naturale sau sa te dai cu o culoare asemanatoare buzelor in nici un caz cu un rosu nebun ...in caz ca nu ai un ten perfect poti folosi un fond de ten sau pudra happy
bafta happy

| FOCUS a răspuns:

In rosu galben si albastru, daca ai pus-o la afaceri financiar asta este raspunsul!rolling on the floor

| everyday a răspuns:

Cat mai natural si elegant:*te pupic succes la interviu

| diac a răspuns:

Pentru un interviu machiajul trebuie sa fie unul de zi, cat mai natural.