| huideni1845 a întrebat:

Cum pot ajunge dirijor de trafic aerian

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Poate, controlor! --- dirijorii sunt cei care conduc o orchesta sau un cor.

Termini un liceu profil real, iti iei bacalaureatul dupa care te inscrii la selectia pentru admiterea la cursuri de formare profesionala initiala la orice scoala de aviatie din Ro.( daca in acel an, are organizate asemenea cursuri ). Cursurile NU sunt gratuite --- pretul acestora depaseste 2000 euro. In lista, poti vedea preturile din 2011 la una din scolile de aviatie( de stat, nu privata!) :http://www.legalis.ro/......e-aviatie/