| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot avea succes cu un blog, o pagină de Facebook și un cont de wattpad axandu-ma pe domeniul sanatate și spiritualitate?
Visul meu este sa influențez cat mai mulți oameni în bine prin ceea ce scriu pe blog, pagina de Facebook și contul de wattpad

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Iti creezi un blog si o pagina de Facebook, apoi iti promovezi blog-ul prin Facebook ads. Bineinteles, trebuie sa platesti deoarece promovarea nu este gratuita.
Abordeaza subiecte care crezi tu ca sunt cautate de oameni.
Te poti folosi de https://trends.google.ro/trends/?geo=RO ca sa afli cat de cautat este un subiect anume in Romania, pe google sau pe Youtube si pe ce perioada (recomandat ar fi ultimele 12 luni) sau te poti uita si mai departe.
Iti poti deschide un canal de Youtube in care poti face mici podcast-uri sau video-uri. Acel canal de Youtube il poti monetiza.
Poti face si clip-uri scurte pe tiktok. Un video pe tiktok nu necesita foarte mult timp si efort + ca poti sa cresti extrem de usor pe tiktok.

Succes poti avea doar prin munca, studii si perseverenta. Prin studii ma refer la faptul ca trebuie sa studiezi marketing ca sa afli cum te poti promova si cum sa targetezi cat mai multi oameni.

Partea proasta este ca uneori mai trebuie sa mananci si putin,, cacao" ca sa le spui oamenilor ceea ce vor sa auda, nu adevarul purwinking. Intelegi tu.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Calitate Alin mamă, calitate și cunoștințe beton și prezentare impecabilă. Si doar un nenorocit de curs nu e suficient pentru asta