| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face bani pe internet?
Am vazut o multime de oferte si spuneau ca se lucreaza de acasa si ofereau un salariu foarte mare, nu sunt foarte sigura de cele auzite.
voi ati gasit un astfel de mod de a face bani? Imi puteti da exemple sau ajuta in vre-un fel?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt spamuri ieftine si in principiu, asa cum zice si mititelmarius sunt incercari de a aduce referali sau trafic pe diverse site uri pentru 2-3$ pe luna.

Vrei munca online invata lucruri serioase, programare, seo, webdesign, afiliate marketing

| cristimihailov a răspuns:

Faci niste filmulete, le pui pe youtube si in functie de cati vizitatori ai, youtube te plateste un pic.

Asta este ideea de baza. Va cam trebui insa sa citesti si despre cum se face clar.

A doua optiune ar fi sa vinzi si sa cumperi pe diverse site-uri, gen iei de pe ebay, olx, care mai sunt, negociezi la sange si vinzi pe acelasi site cu pretul normal.

A treia chestie pe care ai putea-o face ar fi sa cauti diverse campanii de marketing si sa dai clickuri pana tampesti pe diverse reclame. Nu ti-o recomand absolut deloc. dar e un mod de a castiga cativa centi pe zi.

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job art time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
daca esti din Bucuresti poti lucra in call center-ul lor
mai poti incerca completarea de sondaje online
https://www.exprim.ro/
aici primesti vouchere in functie de numarul de puncte acumulat

| mititelumarius a răspuns:

Cu siguranta anunturile care promit CASTIGURI MARI si RAPIDE sunt minciuni. 99% dintre anunturile ce sunt postate pentru munca online sunt menite adunarii de referali a celui ce posteaza si implicit, pentru castigul lui.

| shizu47 a răspuns:

Pe www.exprim.ro, completezi sondajele online pe care ti le trimit si esti platit pentru ele. poti strange ceva bani de buzunar asa :)