| mariorbt1981 a întrebat:

Cum pot schimba titularul contului pe paypal sa pot banca un cont bancar, va rog raman dator?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiesc (stai rau cu topicul frazei-propozitiei) ca vrei sa schimbi contul bancii din PayPal!
Intri pe contul respectiv si ai optiunea de stergere, pe PC.
Pe telefon intri la portofel si pe contul respectiv si ai sus in dreapta un cos de gunoi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Titularul nu-l poti schimba! Doar IBAN-ul (contul) se poate schimba.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Contul de paypal trebuie sa contina numele real al celui care face contul si evident sa fie exact acelasi nume la contul bancar.

paypalul este cea mai mare platforma internationala de plati, unde enu se joaca nimeni cu nume fitcive si in nici un caz cu conturi bancare false.
Ei te verifica cu un act de identitate cat si cu retragerea din contul bancar a unei sume de $2, pe care apoi ti-i da inapoi, doar ca sa verifice ca acel cont daca este legal si are acelais nume peste tot.
Smecheriile nu merg la Paypal, ca te vor bloca pe veci.

Apropo, varsta obligatorie si eliminatorie pentru Paypal, este de PESTE 18 ani!