| crisiri a întrebat:

Cum poti sa faci bani pe net? Imi spuneti si mie, dar cu inregistrare gratis!

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Dar nu te intereseaza cum sa faci bani muncind? raised eyebrows

| antonius74 a răspuns:

Metodele sunt multe, dar e greu si se castiga relativ putin pentru majoritatea. cauta pe google pay per click, pay per view, pay per post (daca ai blog), pay per read, pay per review etc. Sau inscrie-te la un program de afilieri (daca ai site sau blog) -gen Aukro (iti da 5 lei pentru fiecare om care isi face cont si vine de pe site-ul tau), sau altele care iti dau catava % din cat cumapra cel ce vine de pe site-ul tau. Poti incerca cu google adsense daca ai site sau blog cu un trafic destul de mare (dureaza vreo 2-3 luni pana iti aproba contul)

| sextinio a răspuns:

Daca ai un blog sau un site poti incerca sa pui reclame Adsense (incearca sa il faci in engleza, daca il faci in romana vei castiga foarte putin, 1-2 centi pe click pe reclama), Beyond, Neogen, sa pui bannere si linkuri catre site-uri de afilieri(te platesc pentru clientii inregistrati de pe urma linkurilor de pe siteul tau, aici poti incerca Afilieri, Aukro, Widgetbucks, Bet365, Bwin)

PTC (paid to click) te inregistrezi pe siteuri gen PTC (iti recomand Neobux) si vei avea 4 reclame pe zi pe care vei da click (0. 01 centi pe reclama). Vei castiga ceva daca vei avea multi referali si daca investesti (poti sa inchiriezi si referali)

Status Pimp - iti tranformi statusul tau de messenger in anunturi reclame. ideal pentru cei care au mii de prieteni in lista de mess