| blondinalaura a întrebat:

Cum sa strang bani(fara sa ma angajez pentru ca am doar 14 anibig grin)? Funda pentru cel mai bun raspuns:X

Răspuns Câştigător
| Mada06 a răspuns:

Buna! Eu zic sa vorbesti cu mama ta, si daca este de acord sa te ajute sa te faci reprezentant Oriflame, ea doar trebuie sa iti dea datele ei, iar tu trebuie strangi comenzi cat mai bune pentru a primi si banuti! De exemplu daca ai o comanda de 50lei minim vei avea discount de 23% adica in buzunar iti va ramane 11, 5lei, daca ai produse in valoare de 250lei sau peste vei avea discount de 30% adica in loc sa platesti 250lei vei plati 175lei. daca vei avea comenzi de 500lei vei platii doar 300lei deoarece este discount de 40%. Comenzi poti strange foarte usor, te poti duce la rudele tale, prietenele tale cele mai bune si le prezinti catalogul, il poti da mamei tale si prietenilor ei care sigur vor avea nevoie de ceva din acel catalog. Nu ai nimic de pierdut, totul depinde doar de tine, de ambitia ta, de visele tale si vei ajunge acolo unde iti doresti!

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
La Crăciun te duci cu colinda şi la Anul Nou cu urăturile. Aşteaptă până atunci.

| Anestezia a răspuns:

Bună!

Dacă tot vine Crăciunul , așteaptă și tu puțin până atunci ,că poți merge cu sorcova.Nu știu dacă mă crezi , dar anul trecut am strâns 1000 de lei,adică 10 milioane de lei vechi.

Mai ai răbdare ,până la 16 ani ca să poți să îți găsești și tu un loc de muncă .

Succes!

| RayOrso6153 a răspuns:

Vinde si tu niste vechituri onlinehappy

| Uuuuuuu a răspuns:

Ai putea sa fii reprezentant avon/oriflame dar pentru ca ai numai 14 ani pote sa se inscrie mama ta dar tu sa vinzi sper ca te-am ajutat funda?

| blondinalaura explică (pentru Uuuuuuu):

Sunt reprezentant la avon

| mariamaria22 a răspuns:

Nu ai vrea sa devii reprezentant Ladys? Prin scoala se cumpara bine fiindca sunt mai ieftine si fetele nu au chiar atatia bani.

| blondinalaura explică (pentru mariamaria22):

Sunt deja reprezentat la avonbig grin si nu pre imi place ladys