| ἶῆfἶῆἶƮყ a întrebat:

Cum se numesc angajatii unui supermarket si ce fac ei? Adica in CV scrie: Postul Dorit. Daca vrei sa te angajezi intr-un supermarket trebuie sa scrii numele tehnic al postului? ma gandesc ca nu poti scrie "ala ce aranjeaza marfa pe raft" sau "ala ce se plimba si se uita la lume sa nu fure"

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manipulator marfa se numeste cel cu raftul, faza e in felul urmator, tu ca angajat poti si fi angajat de alta firma gen coca cola datoria ta e sa pui sucurile in frigider atat sau unde ai tu locul, tu esti angajatul coca cola nu al magazinului si chesti de astea exista stiu pentru ca dat interviu pentru asa ceva

| untu a răspuns:

Cel care aranjeaza marfurile pe raft se numesc muncitor comercial sau lucrator comercial! Iar cel care se plimba si se uita la lume (clientii) sa nu fura marfa sa numeste supraveghetor (de marfa)!

| Infotech a răspuns:

Pai, nu poti intreba chiar la un supermarket?

| CAARol a răspuns:

Lucrător comercial (băuturi.dulciuri.alimente pe raft)
Om de securitate (paza. vizualizare si verificare personal/client)