| SingleForOne a întrebat:

Cum se rezolvă situația de "folosirea mărcilor unei companii"?

Firma A plătește pe firma B pentru ca aceasta să promoveze marca firmei A?

Sau invers, firma B plătește firma A pentru a promova marca firmei respective (A), și eventual crește și credibilitatea firmei B, și pe urmă profitul?

Sau amândouă firme fac un parteneriat de a-și împărți profitul prin folosirea mărcii alteia, fie A sau B?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de promovare ci de folosirea marcii firmei A, una cunoscuta si apreciata, de catre firma B si firma B plateste pentru aceasta folosire.