cristian
| cristian a întrebat:

Daca banul este ochiul dracului si se doreste eliminarea acastuia folosind tranzactiile electronice care se bazeaza pe carduri cu cip de ce biserica ortodoxa romana opune atata rezistenta la aparitia pasapoartelor biometrice?
Atata timp cat activitatile bisericesti nu sunt supuse impozitarii se tem preotii oare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ei spun ca acel cod de bare contine cunoscutul grup de cifre 666 (stiti semnificatie lui); din cate am auzit cica nu ar contine; pe noi ar trebui mai mult sa ne intereseze faptul ca aceste pasapoarte vor contine permisele auto şi orice alt act personal, cipul biometric ce conţine amprenta digitală, imaginea facială, şi toate datele personale; ceea ce mi se pare ca este o masura sau o prima masura pentru controlul populatiei

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Nu face ce spune popa ci ce face popa"

| printmaster a răspuns:

666 nu inseamna nimic e o pista falsa. numarul 666 nu inseamna nimic in schimb sistemul care se pune la punct - un sistem de monitorizare foarte avansat (tip puscarie) - acela e problema cu pasapoartele / buletinele / etc biometrice. cine cauta in 666 pe demon nu a inteles mai nimic din problema. e simplu baietii ne vor baga pe toti intr-un lagar "biometric" societatea ce are sa fie va avea caracteristicile indicate in apocalipsa. 666 e una din caracteristici dar nu cea mai importanta. cea mai importanta caracteristica e cea in care nu o s poti face tranzactii comerciale fara sa fii cyborg adica sa ai o componenta electronica in tine CHIPUL. o astfel de societate totalitarista o sa stinga libertatea omului cum nu a mai fost in istorie omul o sa devina o caricatura a lui insusi fara libertate dar cu libertin fara iubire dar cu pasiune erotica fara judecata dar cu opinii luate de-a gata samd

| kitiku a răspuns:

Sunt interese mult prea mari aici ca sa le intelegi

| mama lu' stefan a răspuns:

Pai nu se mai opune nimeni acum...ieri s-a intrunit sinodul si acum sunt ok... daca a lansat un idiot o bomba, fraierii se agita