| Kornuletz540 a întrebat:

Daca intr-o zi ati primi 1 milion de euro, ce-ati face cu ei, cum i-ati cheltui si gestiona?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

As face o firma de reparatii si interventii pentru probleme de instalatii casnice si de imobiliare.
Cu alta firma as tine animale (cireade de vaci, bivolite, capre. lame etc.), ca productie si prelucrare bio, autentice.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai visa, du te la muncă, bani din cer nu pică si lenea nu se plăteste, asa cu vise mori de foame.

| RAY a răspuns:

Daca? Pe mine nu mă interesează dacă? Ori am șanse și din prezent fac ceva ori nu, Romania de 34 de ani e tot pe dacă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi achit creditul la apartament si cumpar niste apartamente cu randament mare.

| NLS a răspuns:

Cred ca mi-as deschide cu o parte din suma 2 mici afaceri, un mic atelier CNC, si inca ceva, imprimare 3D, etc...
Bineinteles, nu as avea eu timp pentru gestionarea ambelor, asa ca va trebui sa caut o persoana de incredere si priceputa pentru una.
Nu ar fi ceva prin care m-as imbogati, dar pasiunea primeaza afacerilor rentabile.
Si ma gandesc ca e ceva util, de care pot beneficia cei din jur.

Alternativ, cand nu o sa am ce face cu banii, am in plan o sera de legume.

As mai cumpara 2 apartamente, si in rest, pastrati in aur.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La ce nivel de dobanzi avem acum depozit la banca sau titluri de stat ar fi o investitie sigura si comoda. O treaba mai profi ar fi cumpararea si arendarea de teren agricol si/sau cumpare teren la periferia marilor orase si dezvoltare hale de depozitare.

| wildthing a răspuns:

Cu siguranta n-as sti sa-i inmultesc, pentru ca am zero talent pentru afaceri...nici nu i-as cheltui ca un disperat, deci probabil ca as tine de ei, pentru eventuale zile negre.

| mODIN a răspuns:

Mi-as luat propabil doua case, una in Bucuresti si una intr-un orasel mai micut, Alba Iulia de exemplu. Cu restul nu as face nimic, i-as pastra pentru a avea o plasa de siguranta si as face miscari mai riscante in cariera.

| Torrpi a răspuns (pentru mODIN):

O fi el mic Alba Iulia. Dar are niste preturi... Nu la fel de mici ca orasul.

| ioana748 a răspuns:

As face o calatorie prin tari exotice si m as gandi ce sa fac.
Probabil as face ceva gen pensiune intr una din ele.
Sau cateva apartamente in Cluj si București.

| Lupică27 a răspuns:

Iti dai seama cate bidoane de bere intra intr-un milion de euro?

Răspuns utilizator avertizat
| MistarGoGu a răspuns:

O hala cu 10-12 celule de refrigerare pentru fructe-legume în apropierea unui oraș mare! 450.000 €
Containere maritime de închiriat pentru șantiere *( mobilate- birouri, wc, săli mese ) sau pentru storage *( depozitare )! Restul pana la milion!

| BabashaVlic a răspuns:

As angaja niste clovni care sa sperie persoanele care merg prin intuneric noaptea, de asemenea si sa incep o afacere cu bate de baseball