| UnTipObisnuit a întrebat:

Dacă merg la banca cu bani gheata, pot sa-i transfer bancar într-un cont, altul decât cel de pe numele meu?

(am 17 ani, dar am înțeles ca poți transfera de la 14)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| ancaval a răspuns:

Mergi la casă cu numărul de cont și depuni banii.

| christall a răspuns:

Ai 2 variante:
1. Poti fie sa depui banii la casierie in contul tau si apoi sa faci transfer( ordin de plata). Banca iti percepe un comision de transfer
2. Sa mergi la banca unde are cont persoana careia vrei sa-i trimiti si sa-i depui direct in cont cu cash. Banca respectiva iti da chitanta si nu te costa nimic in plus. Trebuie sa stii datele persoanei ( nume, cont).