| kami10000 a întrebat:

Dacă mi-aș face un cont pe insta unde aș vinde de exemplu,huse,orice...din China,aș face o ilegalitate?
Că am văzut că se vând diverse și mi-e greu să cred că au cu toții autorizație,mă gândesc poate merge și fără, zic.Nu știu, d-aia întreblaughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

În teorie e ilegalitatea atât timp cât vinzi fara sa ai o firma și să fiscalizezi veniturile pentru că faci evaziune fiscală.

| RoCkKiD a răspuns:

Vandutul nu e ilegal. Treaba ilegala se intampla atunci cand nu platesti taxe pe castiguri. happy

Răspuns utilizator avertizat
| STT a răspuns:

E ilegal, la un momendat o sa intre anaful pe fir si o sa dai din urma cat nici nu te gandesti pe ce taxe considera ei... le ia ceva timp sa se sesizeze, dar atunci o sa primesti scrisoare sa justifici.