| bkmad a întrebat:

Daca nu am 18 ani si imi trimite cineva din alta tara bani ii pot ridica? sau sa-mi spuneti modalitati prin care ii pot ridica eu

3 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

O varianta mai ieftina ar fi cu cardul. Iti face persoana de dincolo card international, ti-l trimite tie si de fiecare data cand iti trimt bani incarca cardul si tu ii retragi de pe card prin bancomat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, banii trimisi pe numele tau, prin posta (cu mandat postal) ori prin serviciul western-union, ii poti incasa fara probleme, legitimandu-te cu Cartea de identitate.

| corcodusa2013 a răspuns:

Iti trebuie cont in banca daca iti sunt trimisi din comunitatea europeana si asa nu mai cheltuie 16 euro cand ii trimite, plateste doar 2euro tranzactia bancii.
raspunsul meu e ca trebuie sa intrebi la o casa de western, sau casa de schimb valutar.