| Belgravistan a întrebat:

Daca o industrie (de exemplu industria textilă) ajunge în colaps, își mai poate teoretic reveni pe făgașul normal?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca "investitorii strategici" au- si isi pun interesul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar cu enorma de multa munca si banet, cand patronul ia un imprumut bancar, sau isi ia partneri noi cu bani, care sa investeasca in afacerea care a colapsat, ca sa o ridice.

| johnnny123 a răspuns:

De regulă o industrie există atât timp cât oamenii au nevoie de produsul acelei industrii. Ți se pare că oamenii nu mai au nevoie de textile? O să ne apucăm toți să tăbăcim piele și să ne îmbrăcăm ca oamenii cavernelor? Sau poate ne acoperim cu frunze?

| Brizbriz a răspuns:

Depinde, SERIOS de motivul colapsului
daca e din cauza ca toti zidarii s-au dus in vest pentru salarii MULT mai bune, colapsul o sa tina o perioada, dupa care or sa fie adusi vietnamezi, pakistanezi, din Bangladesh (nu stiu cum se numesc oamenii), sau alte natii d'astea, mai maronii SI MAI SARACE

daca in schimb cererea s-a terminat, DEFINITIV, adunci adio, inainte de masini, au fost sute de ani, NUMAI cai, iti dai seama ca a existat o intreaga industrie de produs bice, hamuri, sei, trasuri, carute, samd
acum insa e FOARTE slaba miscarea, cred ca nici 1% din cat era cand s-a terminat definitiv cu, caii ca singurul mijloc de transport generalizat