| ATotȘtiutoru a întrebat:

Daca sunt angajat cu contract de munca la o firma pot sa-mi infiintez un SRL si să lucrez în continuare la firma respectivă?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca domeniul de activitate nu este la fel ca al firmei unde esti angajat (ar fi concurenta neloiala).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti.
Daca ti-ai face PFA ar bate putin la loc si s-ar considera angajare mascata. Cu SRL nu e problema asa mare... Ideal mai tai o facura pe la unu pe la altul si gata

| ReddY25 a răspuns:

Da,desigur

| Xena20 a răspuns:

Normal că poti. Mulți își deschid prima firma când sunt inca angajați. Doar ai grija sa nu afle angajatorul, nu are ce sa îți facă oricum decât să te înjure, dar totuși e bine să nu spui nimănui pe acolo.